Специалисти в областта на урологията и нефрологията с прегледи в МБАЛ МЕДИКА РУСЕ
Двама водещи специалисти в областта на урологията и нефрологията ще бъдат отново в Русе за консултативни прегледи в началото на месец април. Пациенти от Русе и цяла Североизточна България ще могат да се консултират с проф. Петър Симеонов и проф. Емил Паскалев, които са чести гости в Русе, благодарение на установените контакти и сътрудничество с Многопрофилна болница за активно лечение МЕДИКА РУСЕ.
Прегледите при проф. Петър Симеонов и при проф. Емил Паскалев ще бъдат на 1 април 2017 г. /събота/. Консултациите са платени, и ще се проведат между 9 и 12 часа. Записването ще става предварително на място в Лечебното заведение, намиращо се в сградата на бившата Трета поликлиника на улица Рига № 35 или на телефони 082 830 230 или 0885 816 090 – регистратура на МБАЛ МЕДИКА – РУСЕ.
Проф. Петър Симеонов е роден на 3 декември 1953 година в Ямбол. От 1981 година до днес, работи в столичната университетска Александровска болница. Избран е за национален консултант по урология и за председател на Комисията за получаване на медицинска специалност Урология. Проф. Симеонов работи във всички области на урологията. Основен негов приоритет и мисия са бъбречните трансплантации.
роф. Емил Паскалев е началник на Клиниката по нефрология и трансплантация и ръководител на Катедрата по нефрология на Медицинския университет в София, председател на Българското нефрологично дружество. Има три специалности – по нефрология, вътрешни болести и здравен мениджмънт. Завършва медицина през 1988 г. в Плевен. От 1992 г. е лекар в Александровска болница – първоначално в Клиничния център по диализа, а след това в Клиниката по нефрология и трансплантация, в която изминава пътя от асистент до професор и шеф на клиниката.
Специализирал е бъбречна трансплантация в Мадрид (Испания), Лион (Франция) и Хановер (Германия) и хронично бъбречно заболяване и редки болести в нефрологията във Вюрцбург (Германия). Заради спецификата на работата в клиниката, научните му интереси покриват целия спектър в специалността – от консервативна нефрология, бъбречна трансплантация, диализа и усложнения при пациенти на хемодиализно лечение, временен съдов достъп за хемодиализа през имуносупресивна терапия, инструментални методи в нефрологията, усложнения на бъбречната трансплантация, хронично бъбречно заболяване, ренална анемия и се стигне до редки бъбречни заболявания. Председател на Българското нефрологично дружество.
Отговор
Искате да се присъедините към дискусията?Чувствайте се свободни да участвате!